Prijzen en onderscheidingen

In de loop van de jaren hebben leden van Rotterdam Atletiek zich op de één of andere manier verdienstelijk gemaakt in de atletiek. Voor hun verdiensten kregen zij prijzen en onderscheidingen. Onderstaande lijst geeft daar een beeld van.

KNAU

Erelid
1978 Evert Wijburg
1993 Ed Meeuws
 

Lid van Verdienste
1960 Egbert Mekes Jr.
1973 Evert Wijburg
1984 Ed Meeuws
1989 Nelli Fiere-Cooman
1990 Jan Schikhof
1998 Jaap Noordenbos
2005 Letitia Vriesde
 

Unie-erekruis in goud
1968 Evert Wijburg
1971 Henk v.d. Sijde
1976 Wilma van Gool-v.d. Berg
1981 Dirk de Bruyn
1985 Tonny in 't Veld
1987 Nelli Fiere-Cooman
1989 Els Vader
 

Unie-erekruis in brons
1991 Wim Bakker

Unie-erekruis van verdienste
1964 Henk v.d. Sijde (als eerste niet KNAU-lid)

Herman van Leeuwen-beker
1968 Edward de Noorlander
 

Unie-erekruis in brons
1991 Wim Bakker

Albert Spree-beker
1964 Caspari de Geus
1974 Rik Snoep
 

Fanny Blankers-Koen plaquette
1960 Marian Kort
1982 Nelli Cooman
1988 Yvonne v.d. Kolk
1993 Corrie de Bruin
1994 Corrie de Bruin
1995 Corrie de Bruin
 

Gouden Speld
1973 Cor Gubbels

KNAU-beker
1986 Nelli Cooman
1991 Letitia Vriesde

Frans Jutte-trofee
1978 Ed Meeuws

Jo Moerman bokaal
1988 Haico Scharn
1991 Marjan Olyslager
1992 Els Vader

Wim de Beer plaquette
2005 Letitia Vriesde

Jan Kleyn-wisselbeker
1970 Jan Schikhof

 

Rotterdam

Sportvrouw van het jaar
1986 Nelli Cooman
1991 Letitia Vriesde
1992 Letitia Vriesde
1995 Letitia Vriesde

Sportman van het jaar
2008 Robert Lathouwers

Sportploeg van het jaar
1986 AVR-damesploeg
1988 AVR-damesploeg
1989 AVR-damesploeg
2010 RA-damesploeg

Faas Wilkes-prijs
2001 Liesbeth Oud
2016 Melaica Tuinfort

Erasmusspeld
2008 Dirk de Bruijn en Riet de Bruijn - Koorevaar


Schiedam

M.C.M. de Groot-speld
2004 Willem Noorduin

 

Algemeen

Ridder in de Orde van Oranje Nassau
2001 Ed Meeuws en Willem Noorduin
2006 Janny Smit
2009 Dirk de Bruijn en Riet de Bruijn - Koorevaar
2016 Errol Essajas en Cock van Zuidam
2017 Walter Suvaal